نشریه الکترونیکی قرآن پژوهی
نشریه  الکترونیکی شیعه پژوهی
نشریه الکترونیکی اخلاق پژوهی
بانک مقالات
پایان نامه های برگزیده
خاطرات سبز
همایش بین المللی حضرت معصومه سلام الله علیها
مقالات منتشر شده اساتید و دانش پژوهان تکمیلی بین الملل
«السلام علی الحسین و علی علیّ بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین و علی انصار الحسین ــ علیه السلام ـ »
 

 

نشریه الکترونیکی شیعه پژوهی


معرفی نشریه

نشریه ی الکترونیکی «قرآن پژوهی» متعلّق به تحصیلات تکمیلی بین الملل جامعةالزهراء قم بود و  مشتمل بر مقالاتی است که توسط دانش­پژوهان دورۀ کارشناسی ارشد رشتۀ تفسیر این واحد  آموزشی، تهیه و تألیف شده است.
در هر ترم تحصیلی دانش­پژوهان موظّفند در هر درس مقاله­ای را تحت نظارت اساتید مربوطه ارائه دهند که 30% امتیاز نهائی آنها را به خود اختصاص می­دهد. این مقالات در پایان هر ترم،  توسّط بخش آموزش به اساتید مربوطه تحویل داده می­شود و پس از ارزیای اساتید، مقالاتی که موفّق به  کسب بیشترین امتیاز شده­اند به بخش پژوهش ارجاع داده شده و توسّط دو نفر از کارشناسان ارشد دین­شناسی در این بخش، مورد ارزیابی مجدّد قرار می­گیرند و از میان آنها، مواردی که هم از حیث ساختار و  هم ازحیث محتوا واجد شرائط لازم دیده شوند، گزینش شده و پس از انجام اصلاحات لازم و ویرایش مطالب، بر روی سایت گذاشته می­شود.
با توجه به اینکه مقالات دانش پژوهان در پایان هر ترم تحصیلی به بخش آموزش تحویل داده می­شود لذا سعی بر آن است که در ابتدای هر ترم ، شمارۀ جدید مجلّه بر روی سایت گذاشته شده و مقالات موجود در سایت به روز گردد. بدیهی است در صورت وصول شمار بیشتری از تحقیقاتی که توسط کارشناسان بخش پژوهش، برای انتشار و عرضه مناسب ارزیابی شده اند، امکان به روز کردن سایت در مدّت زمانی کوتاهتر ممکن خواهد بود.
مهمترین اهدافی که این مجله دنبال می­کند عبارتند از:
1- در دسترس نهادن نتایج تلاش محقّقین در حوزۀ دین­پژوهشی جهت استفاده علاقه­مندان معارف ناب اسلامی در سراسر جهان؛
2- ارج نهادن به فعالیّت­های پژوهشی و کمک به توسعۀ هر بیشتر امر تحقیق و پژوهش در حوزۀ معارف دینی؛
3- ارتقاء سطح کیفی مقالات از طریق بالابردن انگیزه دانش­پژوهان در امر تحقیق و تألیف؛
4- بهره­گیری از جدیترین امکانات فناوری­آوری اطلاعات و اینترنت جهت بسط معارف قرآن و اهل بیت.
امید است با برقراری تماس با سایت و  ارسال پیشنهادات و نظرات خود، دست اندکاران نشریه را در بهینه سازی و ارتقائ سطح کیفی آن یاری رسانید.